Фотографуємо смартфоном під час риболовлі

Фотографуємо смартфоном під час риболовлі

У наші дні якість фотографій на смартфоні можна порівняти з якістю дзеркальних камер. При цьому смартфон легко розмістити в кишені і є він майже у кожного рибалки. Цей посібник допоможе вам отримати чудові фотографії ваших рибальських пригод і зробити незабутнім кожен звіт на Actigator.

Основи фотографії

Існує три ключові фактори якості фотографії, про які завжди слід пам'ятати під час зйомки на відкритому повітрі. Це освітлення, предмет зйомки та композиція.

Освітлення

Сама суть фотографії полягає у захопленні світла (експозиції). Це означає, що для отримання хороших кадрів дуже важливо правильно використовувати освітлення.

Напрям світла

Намагайтеся, щоб під час зйомки сонце було за спиною. Під час зйомки селфі сонце має бути перед вами. Це не має вирішального значення опівдні, але на фото, зробленому в контровому світлі вранці або ближче до вечора, буде втрачено багато деталей. Силуети теж можуть виглядати чудово, проте на них відсутні деталі об'єкта зйомки.

В умовах контрового світла (сонце знаходиться за об'єктом зйомки) на світанку або заході сонця можна використовувати спалах для захоплення більшої кількості деталей. Пам'ятайте, що цей прийом не спрацює опівдні, коли потужності спалаху буде недостатньо.

Нічна зйомка та використання спалаху

Для зйомки вночі необхідне джерело світла, і, знову ж таки, слід уникати ситуацій, коли він знаходиться позаду об'єкта. Якщо ви знаходитесь на вулиці та навколо мало світла, використовуйте спалах вашого смартфона.

Ви можете перевести свій мобільний телефон у режим автоматичного увімкнення спалаху, дозволивши йому самостійно використовувати його в умовах недостатнього освітлення.

Ще один простий трюк - використовувати режим "ліхтарика". У ньому спалах завжди залишається увімкненим, щоб забезпечити освітлення, допомогти скомпонувати зображення та сфокусувати камеру.

Предмет зйомки

Позування

Навіть якщо ви не плануєте випускати свій улов на волю, обов'язково сфотографуйте його, поки він живий. Це дуже важливо і зробить фото красивішим.

Автопортрет

Візьміть рибу обома руками і тримайте її горизонтально, підтримуючи голову та хвіст. Дивіться на свій улов, або в камеру під час фотографування.

Скористайтеся класичним рибальським трюком, що дозволяє візуально збільшити розміри улову, піднісши рибу ближче до камери та тримаючи її подалі від свого тіла. Подібний кут зйомки дозволить їй виглядати більше.

Цей метод добре працює, але не перестарайтеся. Обман легко помітити, якщо ваші пальці будуть виглядати непропорційно великими. Намагайтеся тримати рибу так, щоб рук та пальців практично не було видно.

Портрет риби

Крупний план трофею може дійсно підкреслити його особливості та краси. Таке фото стане чудовими шпалерами для смартфона і нагадуватиме про цей щасливий момент.

Щоб максимально розкрити всю красу улову, переконайтеся, що риба жива і мокра. Якщо ви плануєте випустити рибу, робіть фото якнайшвидше, скоротивши до необхідного мінімуму її перебування поза водою. Не фотографуйте мертву, витікаючу кров'ю або потрощену рибу.

Очистіть трофей від піску та бруду. Намагайтеся помістити рибу в кадр повністю і зробіть знімок у той момент, коли риба підняла плавці. Найкращий результат ви отримаєте, якщо фокус камери зосередиться на очах риби.

Намагайтеся не використовувати цифровий зум камери, оскільки він істотно знижує якість знімків.

Фокусування

Слідкуйте за тим, щоб камера смартфона сфокусувалася саме там, де ви задумали. На фото, де хтось тримає улов, переконайтеся, що камера точно сфокусована на рибі. Всі камери сучасних смартфонів мають також ручне фокусування. Тапніть по екрану в потрібному місці і камера сфокусується точно на ньому.

Композиція

Портрет і пейзаж

Для перегляду зображень на смартфоні портретна фотографія безперечно підійде більше. Для комфортного перегляду пейзажних знімків, вам буде необхідно налаштувати автоповорот екрану та повернути телефон. Однак для перегляду фотографій на ноутбуках або їх роздруківки найкраще підійде пейзажний режим зйомки.

Коли залишився без улова

Будемо відвертими – бувають дні, коли ми залишаємось без улову. Однак і в таких ситуаціях можна зробити чудові фотографії для звітів. Вдало спійманий момент та освітлення, гарний краєвид роблять будь-яку фотографію гідною того, щоб поділитися з друзями.

Безпека

Будьте дуже уважні. Природа та відкрита вода завжди вимагають уваги та поваги. Пам'ятайте, що достатньо кількох миттєвостей, щоб ситуація змінилася і щось пішло не так.

Смартфон - тендітний і дорогий гаджет. Як правило, він не на 100% водонепроникний і, що найсумніше - може потонути. Будьте обережні, не тримайте телефон над водою. Історія знає безліч випадків, коли дорогі гаджети стали здобиччю Посейдона. Заведіть окремий чохол і використовуйте його на риболовлі.

ТОП-5 гарантів гарного кадру

Концентрація. Глибоко вдихніть і зберігайте спокій під час зйомки. Це може бути складно після тривалої боротьби з трофеєм, але тремтяча рука зіпсує все.

Творчий підхід. Фотографія - це мистецтво і наука, однак спробуйте не надто заглиблюватися в технічні деталі. Спробуйте різні ракурси. Зробіть не один, а кілька десятків знімків. Отримуйте задоволення.

Чистий об'єктив. Перевірте чистоту об'єктива перед тим, як зробити знімок. Існує величезна різниця між фотографією, зробленою чистим об'єктивом і фотографією брудною лінзою. Для очищення об'єктива використовуйте суху м'яку тканину.

Екранна сітка. У вашому смартфоні є режим сітки, коли на екрані відображаються дві горизонтальні та дві вертикальні лінії. Використовуйте їх, щоб скомпонувати зображення, використовуючи правило третин. Сітка також корисна під час риболовлі з човна, оскільки дозволить тримати телефон паралельно лінії горизонту навіть на хвилях.

Тут і зараз. Зробіть знімок відразу. Не відкладайте фотографування на потім, тому що в більшості випадків ви отримаєте фото в домашніх умовах (раковина, кухня, ванна кімната тощо), які не передадуть краси події.

Гарні світлини прикрасять ваш звіт про риболовлю та оживлять радісні спогади навіть через багато років.

Плануйте риболовлю та ловіть трофеї разом з Actigator.

Ми використовуємо cookies